„Millist viirustõrjet sa kasutad?“ – „Ei kasutagi. Aga mul pole kunagi ühtegi viirust olnud.“ See on tavaline vastus. Meie küsime selle peale: „Aga kuidas sa tead, et pole olnud?“

Tänapäeva viirused ei kuuluta kasutajale oma olemasolust. Selle asemel kopeerivad nad näiteks tema isiklikud failid salaja küberkurjategijate serverisse. Omanik ei tea viiruse olemasolust enne, kui saab e-kirja, kus nõutakse raha ja ähvardatakse andmeleke riiklikule andmekaitseorganile paljastada. Häkkerid teavad, et karistused andmekaitsereeglite eiramise eest on karmid. Paljud firmad on valmis maksma, et neid vältida. Ka erakasutaja jaoks on see väga ebameeldiv, kui kurjategijad ta aadressiraamatu kätte saavad ja tema nime alt kõigile kontaktidele rämpsposti hakkavad saatma. Kvaliteetne viirustõrje on kõige elementaarsem vahend selle kõige vältimiseks.

Milline on efektiivne viirusetõrjeprogramm?

Tasuta viirustõrje Macile

https://www.bitdefender.com/solutions/virus-scanner-for-mac.html

Bitdefender Virus Scanner for Mac on alla laetav täiesti tasuta. Selle abil saad sa kogu süsteemi või ka ainult valitud failid viiruste suhtes üle kontrollida. Programm leiab üles nii Maci kui Windowsi viirused, et sa oma Windowsiga sõpradele kogemata nakatunud faile ei saadaks. Tasuta versiooni puuduseks on, et see ei anna pidevat kaitset. Skännimine toimub ainult kasutaja käskluse peale. Seega võivad mõned kõrgema taseme viirused sealt ikkagi läbi lipsata.

Viirustõrje eraisikutele

https://www.bitdefender.com/solutions/antivirus-for-mac.html

Bitdefender Antivirus for Mac on küll tasuline, kuid annab selle eest süsteemile pideva kaitse. Programm töötab ilma sinupoolse sekkumiseta ja kontrollib automaatselt kõiki netilehekülgi, kus sa käid, faile mida alla laed, ja käivitatavaid programme. Bitdefenderi viirustõrje on loodud nii, et kasutaja saaks parima kaitse, ilma et süsteemi kiirus kannataks.

Viirustõrje firmadele

https://www.bitdefender.com/business/security.html

Bitdefenderi ärikliendi viirustõrje annab Maci masinatele reaalajas toimiva kaitse, mis jälgib nii faile, programme kui veebilehekülgi. Kõigi arvutite viirustõrjesätteid saab hallata ühest kohast – Bitdefenderi pilvehalduskeskkonnast. Sealt on võimalik näha ka arvutites tuvastatud ohte ja probleeme. Kui firmas on kasutusel nii PC-d kui Macid, saab samast halduskeskkonnast hallata mõlemaid. Viirustõrjete võrdluse instituut AV-Comparatives tegi 2017. augustis spetsiaalse testi Maci viirustõrjetele. Bitdefenderi sai tulemuseks 100%!

https://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2017/08/avc_mac_2017_en.pdf